סניף רעננה טלפון: 09-7722553, סניף רמת גן טלפון: 03-7521731
סניף רעננה טלפון: 09-7722553, סניף רמת גן טלפון: 03-7521731

ליאור השינוי הגדול בכל הנוגע לקיזוז מס תשומות בעסקאות תמ"א 38 ישנה את הרווחיות מקצה לקצה, כל זאת במאמר מאת רו"ח וורסל ליאור

-

תמ"א 38 – פתרון לבעיית המע"מ

העיתונות רעשה, כתבות רבות נרשמו על כך שהקבלנים יוכלו לקזז את המע"מ בעסקאות תמ"א 38 , אך דבר קטן הם לא רשמו והוא שזו היתה החלטת ממשלה ועדין כל החלטה צריכה לעבור ב 3 קריאות בכנסת.

אז במה מדובר?

קבלן הנותן שירותי תמ"א 38 עושה למעשה עסקת ברטר עם הדיירים.

בתמורה לקבלת זכויות בגג לבניית דירות חדשות, הוא משפץ את הלובי, מתקין מעלית, מתקין ממ"דים בונה מרפסות וכו' וכל זאת כחלק מהליך חיזוק המבנה נגד רעידות אדמה.

הדיירים משדרגים את דירותיהם ללא עלות כספית מצידם ובתמורה הקבלן בונה על הגג

עסקת חליפין זו קיבלה מענה בחוקי המס באופן שהעניקה פטור ממס שבח לדיירים על מכירת זכויותיהם בגג ובמקביל העניקה פטור ממע"מ על מתן שירותי הבניה לדיירים.

המחוקק לא שם לב, או שהתעלם, מהעובדה שפטור ממע"מ אינו זהה למע"מ בשיעור אפס

עסקה הפטורה ממע"מ גורמת לקבלן שהוא לא יכול לקזז את מס התשומות על החומרים שרכש או שירותי הבניה מקבלני משנה שרכש לטובת החיזוק וכן יכול לקזז רק חלק מהמע"מ על ההוצאות המעורבות האחרות בבניית המבנה (כגון המעלית)

תוצאה זו גורמת להוצאות כבדות מאוד לקבלני התמ"א 38 ולאור זאת עלתה דרישה לפני שנים לתיקון החוק.

הצעת החוק החדשה מעניקה מע"מ בשיעור אפס על אותם שירותים, מע"מ בשיעור אפס מאפשר לקבלן לקזז את תשומותיו ומכאן שמקל עליו במימון הפרוייקט והופך פרוייקטים שהיו לא כדאיים כלכלית לכאלו שעכשיו כדאיים כלכלית.

כל מה שנותר הוא לחכות לאישור החוק במליאת הכנסת ב 3 קריאות.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.