סניף רעננה טלפון: 09-7722553, סניף רמת גן טלפון: 03-7521731
סניף רעננה טלפון: 09-7722553, סניף רמת גן טלפון: 03-7521731

רו"ח ליאור וורסל מציג את השינויים בכניסה לדוח המקוון למע"מ החל משנת 2014

-

שינויים בכניסה לדוח המקוון למע"מ החל משנת 2014

במדינה שלנו, הכל קורה ברגע האחרון, לא נותנים להתכונן ולתכנן, אבל הפעם השינוי הוא לטובה.

 

אחרי שאושר בתחילה בוועדת הכספים להרחיב את חובת הדיווח המפורט למע"מ לכל העסקים שמחזורם בשנת 2013 עבר את ה 1.5 מיליון ש"ח (בניגוד ל 2.5 מיליון ש"ח בשנה קודמת) , החליטה הוועדה להקל על ציבור העוסקים ולשנות את ההחלטה כדלקמן:

 

עצמאיים

אצל עצמאיים לא יחול שום שינוי (כלומר נותר הדיווח המפורט רק לאלו שמחזורם מעל 2.5 מיליון ש"ח)

חברות

אצל חברות הרף ירד מ 2.5 מיליון ש"ח ל 2 מיליון ש"ח לשנת 2014 ול 1.5 מיליון ש"ח לשנת 2015 ואילך

 

כעת החוק יועבר לכנסת לקריאה שניה ושלישית

 

להלן ההודעה המלאה של רשות המיסים בנדון

 

ועדת הכספים אישרה את הצעת החוק להרחבת חובת הדיווח המפורט והמקוון למע"מ 

 

ועדת הכספים של הכנסת אישרה לקריאה שנייה ושלישית מספר סעיפים מתוך הצעת החוק להעמקת גביית המסים והגברת האכיפה (ייעול אמצעי הגבייה והדיווח), התשע"ג-2013, שנועדה לחזק את היכולת של רשות המסים בהתמודדות עם ההון השחור ועבריינות המס ובהם, הרחבה של חובת הגשת דו"ח מפורט ומקוון למע"מ, כך שתחול – באופן מדורג על פני שנתיים – גם על חברות שמחזורן השנתי עומד על 1,500,000 ₪

 

כיום חלה חובת הדיווח המפורט על עוסקים שמחזור עסקאותיהם 2,500,000 ₪ ומעלה, כאשר על פי הצעת החוק שאושרה בוועדה, בשנת 2014 גם חברות שמחזורן השנתי הוא בין 2 ל-2.5 מיליון ₪ יתווספו לחובת הדיווח ואילו בשנת 2015, חברות שמחזורן בין 1.5 ל-2 מיליון ₪ יחוייבו אף הן בהגשת דוח מפורט מקוון. לאחר החלת החוק במלואו, יביא תיקון החוק לתוספת של כ-8,000 עוסקים למעגל הדיווח המפורט למע"מ

 

התיקון האחרון , התבצע לאחר שאושרה בוועדה לפני כחודשיים הרחבת תחולת הדיווח בפעימה אחת, אך לאור פניות של ציבור המייצגים ולאחר דיונים משותפים, סוכמה החלה הדרגתית של הרחבת חובת הדיווח, אשר הובאה לידיעתו ואישורו של יו"ר ועדת הכספים, ניסן סולומיאנסקי.

 

במסגרת הדיווח המפורט, נדרשים עוסקים למסור את פירוט החשבוניות שעליהן דיווחו כתשומות למע"מ באופן ממוחשב ומיידי. חשיבותו של הדיווח בכך שהוא מאפשר לרשות המסים להצליב את הנתונים עם נתונים שנמסרו על ידי עוסקים אחרים ולאתר פעילות חשודה בפשטות רבה יותר, ובכך מהווה כלי מרכזי במאבק בתופעת החשבוניות הפיקטיביות ובהון השחור.

 

בנוסף לכך, אושרה הצעת רשות המסים לאפשר למדווחים דחייה בשנה של החובה לאחד את הדו"ח המפורט עם הדוח התקופתי כך שהתיקון שייכנס לתוקפו בשנת 2015.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.