סניף רעננה טלפון: 09-7722553, סניף רמת גן טלפון: 03-7521731
סניף רעננה טלפון: 09-7722553, סניף רמת גן טלפון: 03-7521731

ליאוררו"ח ליאור וורסל מסביר על שינוי החקיקה שמונע מביטוח לאומי להמשיך לדרוש חובות בלי מגבלת זמן

-

משנת 2015 גם החובות לביטוח לאומי מוגבלים בזמן

עד שנת 2015, עד לתיקון החוק, לא היתה התיישנות בחוק על חובות לביטוח הלאומי ולפעמים אנשים נדרשו לשלם חובות שלא היו מודעים להם עם ריביות מטורפות וקנסות וחוץ מלקטר לא היה הרבה מה לעשות.

על פי התיקון לחוק הביטוח הלאומי (תיקון מס' 159), התשע"ד–2014

המוסד לביטוח לאומי יחויב לדרוש תשלום דמי ביטוח לאומי ודמי ביטוח בריאות לכל המאוחר עד תום שבע שנים מהמועד לתשלומם; כאשר דמי ביטוח שתשלומם לא נדרש בתקופה האמורה לא ייגָבו עוד ואי-תשלומם לא יפגע בזכויות לקצבה או לגמלה, על אף הוראות כל דין אחר.

 התיקון קובע כי בתוך 7 שנים מהחוב יש לשלוח מכתב לחייב על החוב ולפתוח בהליכי גביה או קיזוז, אחרת החוב מתיישן בתום ה 7 שנים ולא בר חיוב.

לגבי מבוטח שחלה עליו חובת רישום ולא נרשם או שלא דיוַוח כחוק על הכנסותיו – תקופת שבע השנים תחל מהמועד שבּו קוימה החובה או ממועד קבלת המידע לעניין החבות בדמי הביטוח מרשות המיסים, לפי המוקדם; ואילו לגבי מבוטח שחבות דמי הביטוח שלו תלויה בשומה סופית וזו חלה במועד מאוחר יותר מהאמור לעיל – תקופת שבע השנים תחל ממועד קביעת השומה.

כדי למנוע הפסד כסף למוסד, נקבע כי לגבי דמי ביטוח שביום 1.1.2015 חלפו שבע שנים וטרם חלפו שש-עשרה שנים מהמועד לתשלומם או מהמועדים החלופיים לתשלומם, לפי העניין, המוסד לביטוח לאומי יוכל לשלוח לחייב דרישה לתשלום חוב באמצעות הדואר רק עד ליום 30.6.2016. 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.