סניף רעננה טלפון: 09-7722553, סניף רמת גן טלפון: 03-7521731
סניף רעננה טלפון: 09-7722553, סניף רמת גן טלפון: 03-7521731

רשות המיסים פרסמה את התירוצים המעניינים של מעלימי המיסים

-

התירוצים המעניינים של מעלימי המיסים באיזור תל אביב

בשבוע האחרון יצאו עובדי כל משרדי מס הכנסה באזור תל אביב מתוגברים בחוקרי מס הכנסה וביחידה לאכיפת הגבייה ברשות, למבצע משולב רחב היקף שכלל ביקורות ב-420 עסקים, פעולות אכיפה נגד חייבי מס וחקירת סרבני הגשת דוחות. למבקרים נדמה היה כי אווירת הפורים שרתה על ההסברים שסיפקו להם בעלי העסקים שלא דיווחו כדין: "פעם זה היה נרשם ישירות בקופה", טען בעל חנות לספרים ולמתנות שלא רשם כספים ששולמו באשראי בסך 12,000 ₪, "היום כבר לא". גם בעל עסק לייצור תכשיטים שלא רשם צ'קים דחויים בסך מסחרר של כ-110,000 ₪ טען כי לא רשם אותם כי טרם התחיל בעבודות הייצור.
במהלך המבצע, שנוהל ע"י רועי מקוב, פקיד שומה גוש דן, גבו המשרדים בשיתוף היחידה לאכיפת הגבייה כ-12.5 מיליון ₪ מחייבי מס ותפסו 8 כלי רכב. עוד נחקרו ע"י משרד חקירות מס הכנסה תל אביב 14 סרבני הגשת דוחות ו-34 אחרים הגישו את הדוחות מיד עם קבלת הזימון לחקירה.
מהביקורות בשטח עלה כי 7% מבעלי העסקים שנבדקו לא רשמו הכנסות, בעל דוכן למיצים טבעיים שאת הכספים שלא רשם בקופה שם בכוס חד פעמית בדלפק וטען "אם אני רוצה לקנות משהו לאכול ולשתות, אני משתמש בכסף הזה. בעלת סלון כלות שלא רשמה צ'ק בסך 3,000 ₪ ובעל חנות בדים שלא רשם צ'ק בסך 700 ₪ טענו כי מדובר בצ'קים לביטחון בלבד. במהלך הביקורות ביפו נתפס בעל מתפרה שלא פתח תיק במס הכנסה וגם לא ניהל ספרים כנדרש.
לדברי רועי מקוב, שניהל את המבצע המחוזי, החובה האזרחית לעמוד בדרישות החוק חלה כל השנה, גם לקראת פורים. כידוע, רשות המסים הגבירה את פעילות האכיפה בשטח כחלק ממאבקה נגד מעלימי מס והון שחור וכדי להשיג שוויון בנטל המס.     
בתוך כך, שבוע לפני המבצע באזור תל אביב נערכה פעילות ביקורות ב-166 עסקים בחולון, באזור ובבת ים ונמצא ב-8% מהביקורות כי לא צייתו לדרישת החוק. גם שם התירוצים היו מבדחים, כנראה ברוח פורים, כמו במקרה של בעל חנות לצעצועים בחולון שלא רשם את קניית הביקורת בעסק שלו ולשאלת המבקרים מדוע, הסביר כי השעה הייתה מאוחרת. ובחברה לעיצוב מוצרים לא רשמו כספים ששולמו באשראי בסך של כ- 16,600 ₪ והתירוץ היה "היו לי עיסוקים רבים".   

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.