סניף רעננה טלפון: 09-7722553, סניף רמת גן טלפון: 03-7521731
סניף רעננה טלפון: 09-7722553, סניף רמת גן טלפון: 03-7521731
https://taxes.gov.il/Pages/HomePage.aspx

https://taxes.gov.il/Pages/HomePage.aspx

-

מה אפשר לעשות עם כזה תירוץ: הסתבכתי בעבר בניהול ספרים לכן הפסקתי לנהל אותם

פעם הייתי קבלן והסתבכתי", היה ההסבר המפוקפק שהשמיע קבלן לעבודות בניין ושיפוצים מאום אל פחם, שבמהלך ביקורת באתר בנייה בחדרה נתפס כשלא ניהל את ספריו כחוק ולא הודיע על עיסוקו זה לרשות המסים. אל המקום הוקפצו חוקרי מס הכנסה והתברר כי למרות ששולמו לו ע"י לקוחות 125,000 ₪ תמורת עבודות שביצע באתר, לא היה כל תיעוד או רישוםלכספים אלו. החוקרים ימשיכו את הטיפול בעניינו במישור הפלילי.

לאחר הפוגה ארוכה, בשל מבצע "צוק איתן" והחגים, חזרו הביקורות לשטח. ביום רביעי האחרון ערך משרד מס הכנסה חדרה מבצע ביקורות נרחב ב- 200 עסקים באזור, מענפי התעשייה, המסחר והשירותים, תוך התמקדות באתרי בנייה. ב-8%מהביקורות נמצא כי לא נרשמו הכנסות בספרי העסק.

עובד בחברה לעבודות גינון מחדרה נצפה עובד באתר בנייה, עם הזדהות מבקרי מס הכנסה הוא טען שהוא שכיר בחברה. מנהל החברה הוזמן לאתר ובבדיקת הניירת העסקית שלו והיומן, עלה כי לא נרשמו הכנסות שהתקבלו במזומן ובצ'קים מ-11 לקוחות שונים בסך כולל של כ-10,000 ₪. בעל החברה נחקר ע"י חוקרי מס הכנסה וטען שמדי סוף חודש הוא מוציא חשבוניות וקבלות ללקוחותיו. טענה דומה השמיע סוכן ביטוח מחדרה, שבבדיקת ההעברות הבנקאיות התברר כי קיבל מחברות הביטוח עמלות בגין חודש ספטמבר בסך של 32,000 ₪ ולא רשם אותן. "אני מסדר את החשבוניות והקבלות בסוף החודש ושולח לחברות הביטוח".

אצל קבלן לעבודות חשמל מאור עקיבא נמצא ספח צ'ק ע"ס 2,005 ₪, שלא היה לו כל תיעוד בספרים. לדבריו הלקוח שילם בשלושה צ'קים, שניים הוא הספיק לרשום ואת האחרון לא רשם כי מדובר בצ'ק דחוי. אצל שרברב מגבעת חיים נמצא צ'ק ע"ס 350 ₪ ללא תיעוד ואצל גנן מפרדס חנה נמצאו שני צ'קים בסך 1,500 ש"ח ללא כל תיעוד.

עו"ד מחדרה ובעל חנות לפירות וירקות מאור עקיבא בחרו להתנער מאחריות ולהטיל את האשם על אחרים. עו"ד שלא רשם צ'ק בסך אלף שקלים שהתקבלו בתמורה למתן שירותים משפטיים טען שהמזכירה בחופשה ובעל החנות שלא רשם הכנסות בסך כ-5,900 ₪ מיומיים של מכירה טען שהבן שלו החליף אותו כי הוא היה חולה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.