סניף רעננה טלפון: 09-7722553, סניף רמת גן טלפון: 03-7521731
סניף רעננה טלפון: 09-7722553, סניף רמת גן טלפון: 03-7521731
https://taxes.gov.il/Pages/HomePage.aspx

https://taxes.gov.il/Pages/HomePage.aspx

-

את המזומן אני שם בכיס כדי שלא יגנבו לי

בביקורת של רשות המסים שנערכה בשבוע שעבר באחד הפאבים באשדוד, התברר כי הכנסות בסך 400 ₪ עשו את דרכן לכיסו של בעל העסק ולא נרשמו בקופה. בעל הפאב, מבלי להניד עפעף, תירץ את מעשיו ואמר שהוא אינו נוהג לרשום את ההכנסות המתקבלות במזומנים, אלא שם אותן מיד בכיסו, וזאת כדי שלא יגנבו לו את הכסף.
הביקורת נערכה ביום  21/08/2013, כחלק ממבצע ביקורות בעסקים באשקלון ובאשדוד, שערך משרד מס הכנסה אשקלון תוך התמקדות בעסקים מענפי המסחר והשירותים, הפעילים בשעות הערב והלילה. במבצע זה נערכו גם ביקורות בדוכנים בפסטיבל 'בריזה'.
 
ב- 15% מ-47 העסקים שנבדקו באותו ערב, התגלה כי בעלי העסקים לא רשמו את כל הכנסותיהם.
הגדילו לעשות שני בעלי דוכנים בפסטיבל 'בריזה', שנמלטו ממתחם הפסטיבל כשהבשורה על עובדי מס הכנסה באזור הגיעה לאוזניהם. השניים נסו על נפשם תוך שהם משאירים מאחוריהם את הדוכנים ותכולתם. בעת מנוסתם, ככל הנראה "שכחו" השניים כי פרטיהם ידועים לרשות המסים והם צפויים לביקור נוסף של מבקרי מס הכנסה.
"רק עכשיו יצאתי מהבית ולא הספקתי לרשום את הנסיעות", טען נהג מונית מאשקלון, שנתפס כשאינו רושם הכנסות כאשר בשעת ערב מאוחרת עלו זוג מבקרים למונית לנסיעת ביקורת. הם הבחינו כי הנהג אינו רושם את הנסיעות ואם לא די בכך – הקופה הייתה עדיין סגורה וטרם הופעלה. 
בעקבות מידע שהתקבל במשרד נערכה ביקורת במזנון באשקלון, ממנה עלה כי המידע היה מדויק ואכן, בעל המזנון כלל אינו רושם את הכנסותיו. בעל העסק טען כי יש לו פטור אך הוא אינו יודע היכן המכתב של הפטור.
המבצעים נערכו כחלק מפעילות נרחבת של רשות המסים כנגד מעלימי מס והון שחור ובמסגרת הנחיית מנהל רשות המסים, משה אשר, למשרדים האזוריים להגביר את פעילות האכיפה ולשפר את כושר ההרתעה, בין היתר ע"י עריכת מבצעי שטח שמטרתם להביא לדיווחי וגביית מס אמת ולהגביר את השוויון בנטל בקרב האזרחים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.