סניף רעננה טלפון: 09-7722553, סניף רמת גן טלפון: 03-7521731
סניף רעננה טלפון: 09-7722553, סניף רמת גן טלפון: 03-7521731

משרד הכלכלה

-

אפליקציה לבני נוער עובדים


מצ"ב קוד QR להורדה מהירה של האפליקציה.

 

בדיקת משרד הכלכלה מגלה:

בני נוער שעשו שימוש באפליקציית "בני נוער עובדים" שיפרו את הכנסתם ב – 500 ₪ בממוצע.

הקיץ בפתח ומשרד הכלכלה דואג לבני הנוער העובדים ומשיק גרסה עדכנית לאפליקציה – עכשיו גם בשפה הערבית. · כ – 60 אלף בני נוער כבר הורידו את האפליקציה החדשנית של משרד הכלכלה – "בני נוער עובדים" · האפליקציה הושקה בגרסת ניסוי לקראת הקיץ הקודם ומאפשרת לכל בני הנוער העובדים להכיר את זכויותיהם וחובות מעסיקיהם, לערוך רישום מסודר של שעות העבודה, להגדיר "מטרה לחיסכון", להיעזר במחשבון שכר ואפילו להגיש תלונה למשרד הכלכלה במקרה של העסקה פוגענית.  ·   בדיקה שערך משרד הכלכלה בהשתתפות למעלה מ 500 משתמשים מעלה: 30% מהמשתמשים למדו מהאפליקציה על זכויות עובדים וחוקי עבודה. ·  20% נעזרו באפליקציה על מנת לדרוש ולקבל הפרשי שכר בעלות ממוצעת של כ- 500 ₪ למשתמש.

 

החופש הגדול בפתח ועשרות אלפי בני נוער יוצאים לעבוד. על פי נתוני שירות התעסוקה, כמידי שנה מועסקים בישראל במהלך חופשת הקיץ כ- 70,000 בני נוער.  במהלך השנים 2012 – 2007  ביצע אגף האכיפה כ- 2000 חקירות כנגד מעסיקי בני נוער וילדים, במסגרתם הוטלו למעלה כ- 1900 קנסות מנהליים בסכום של כ- 24 מיליון ₪ על מעסיקים שנמצא כי הפרו את הוראת חוק עבודת הנוער. כמו כן, ניתנו 132 התראות וכן והוגשו 150 כתבי אישום. בקיץ 2012, הושקה  – לראשונה בישראל – אפליקציה חדשנית ופשוטה המאפשרת לבני נוער עובדים לעקוב אחר שעות העבודה, להעריך מראש מה יהיה שכרם בסוף החודש, לקבוע לעצמם מטרה לחיסכון, להכיר את זכויותיהם כבני נוער עובדים וחובות המעסיקים ואפילו להתלונן על מעסיקים פוגעניים במינהל הסדרה ואכיפה במשרד הכלכלה. למעלה מ – 60 אלף בני נוער הורידו את האפליקציה במהלך השנה האחרונה. מבדיקת משרד הכלכלה, שנעשתה באמצעות משוב שנשלח לאלפי משתתפים ושעליו ענו למעלה מ 500 משיבים, עולה כי המשתמשים הביעו שביעות רצון גבוהה מהשימוש באפליקציה. 30% העידו כי הרחיבו ידיעתם בכל הנוגע לזכויות בני נוער עובדים ו 20% העידו כי נעזרו באפליקציה על מנת לאתר ולתקן טעויותברישום השעות במקומות העבודה ולדרוש את השכר המגיע להם כחוק. עוד עולה מנתוני הבדיקה כי בני הנוער העובדים שדרשו לקבל הפרשי שכר ממעסיקיהם, הגדילו את הכנסתם הממוצעת בכ- 500 ₪. 

 

לאור ההצלחה ולקראת חופשת הקיץ המתקרבת, משיק היום מינהל ההסדרה והאכיפה במשרד הכלכלה גרסה חדשה לאפליקציית "בני נוער עובדים" הכוללת גרסה ייעודית גם בשפה הערבית, שתאפשר לכל נער ונערה בישראל, להכיר את הזכויות, לעקוב אחר שעות העבודה שלהם ואולי אפילו לשפר במעט את ההכנסה. האפליקציה, שפותחה ע"י אגף בכיר למערכות מידע במשרד הכלכלה, פועלת כאמור כבר מזה כשנה בגרסה העברית וניתנת להתקנה במכשירים החכמים אייפון והאנדרואיד. בני נוער המעוניינים להוריד את האפליקציה אל מכשירם, יכולים לעשות זאת – ללא תשלום – באמצעות  סריקה פשוטה של ה- QR קוד, המפורסם באתר משרד הכלכלה ובעמוד הפייסבוק של משרד הכלכלה.

 

אז מה מכילה האפליקציה החדשה לנוער העובד בקיץ?

 

·         שעון נוכחות וירטואלי – המאפשר "החתמת כרטיס עבודה ביומטרי" בכניסה וביציאה לעבודה – הכל דרך האפליקציה בסמארט-פון. בני הנוער יוכלו לעקוב באילו שעות ובאילו ימים עבדו ולעקוב אחר דיווח השעות ומכסת השעות שלהם בחודש. לחילופין יוכלו בני הנוער להזין ידנית את הנתונים בדו"ח השעות הווירטואלי.

·         מחשבון שכר – המשקלל ומחשב בזמן אמת את הכסף שמגיע לבני הנוער בעבור עבודתם. דו"ח השעות מסונכרן עם התעריף השעתי ומאפשר לבני הנוער לקבל את התוצאה. המחשבון תוכנן בקפידה על פי הקשת גיל, יום עבודה, מספר ימי עבודה בשבוע וזמן ההפסקה.

·         ספרון זכויות בני נוער עובדים בעל יכולת דפדוף וירטואלית – מסכם את סעיפי החוק החשובים ביותר לידיעת הנוער העובד: שכר מינימום לנוער, שעות עבודה מותרות לנוער, חובות מעסיקי נוער עובד, דמי נסיעות, הפסקות, המלצות להתנהלות מול מעסיק, והנחיות לעבודה בטיחותית.

·         פרטי התקשרות עם מינהל אכיפה והסדרה במשרד הכלכלה    כל מספרי הטלפון וכתובת המייל הרלבנטית המאפשרת לבני הנוער לדווח ולהתלונן על מעסיקיהם במינהל ההסדרה והאכיפה במשרד הכלכלה.

·         מטרה לחיסכון – מאפשרת לצעירים להגדיר "מטרת חיסכון", לבחור מה הדבר אותו הם רוצים להשיג, להקיש את מחיר ה"מטרה לחיסכון" והאפליקציה מחשבת עבורם כמה עוד שעות נשאר על מנת להגיע ליעד הנכסף.

 

שר הכלכלה, נפתלי בנט: "האפליקציה מאפשרת לעשרות אלפי בני נוער, מכלל המגזרים בישראל, העושים את צעדיהם הראשונים בשוק העבודה במהלך החופש הגדול, להבין ולהכיר טוב יותר את זכויותיהם לפי חוק . מדובר בדרך נוספת בה פועל משרד הכלכלה להנגשת המידע הרלבנטי לצעירים בישראל באופן הידידותי, החדשני והזמין ביותר.

 

מיכל צוק, המשנה למנכ"ל משרד הכלכלה והממונה על תחום התעסוקה במשרד: "האפליקציה החדשה, מנגישה את הוראות החוק, זכויות העובדים וחובות המעסיקים לקהל העובדים והמעסיקים כאחד, היישר אל המכשיר החכם בכף היד. האפליקציה מכילה מגוון כלים, תכנים ופיתוחים גרפיים, שיעזרו לבני נוער עובדים במגזרים שונים לעקוב אחר שעות העבודה במהלך החודש, לעדכן תעריפי שעות נוספות והפסקות ולהעביר את הקיץ עם כל המידע הדרוש להם, על מנת לעמוד על זכויותיהם מול המעסיקים".

 

מנהלת מינהל ההסדרה והאכיפה, גב' יפה סולימני: "הרחבת המידע באפליקציה ותרגומה לשפה הערבית באה במסגרת פעילות הסברה רחבה כפי שנעשה כל קיץ. אנחנו עושים את כל המאמצים על מנת להפוך את המידע הקיים בחוק עבודת הנוער לנגיש כמה שניתן עבור בני נוער עובדים בכל המגזרים ובהתאם לצרכיהם ואם גם המעסיקים לומדים מזה אז הרווחנו כפליים".

 

ניתן להוריד את האפליקציה – בעברית ובערבית – בחנויות הסלולר של אפל וגוגל (אנרואיד) וכן בקישור הזה:

http://www2.moital.gov.il/CmsTamat/Rsrc/noarwork2012/noarwork.html

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.