סניף רעננה טלפון: 09-7722553, סניף רמת גן טלפון: 03-7521731
סניף רעננה טלפון: 09-7722553, סניף רמת גן טלפון: 03-7521731

ליאור וורסל רואה חשבון מתריע ומדגיש כי חייבים להוציא עובד לחופשה רצופה בת שבוע ימים לפחות על מנת שיתרת החופש תעבור הלאה

-

חוק חופשה שנתית – שימו לב

הידעתם שלפי הוראות חוק חופשה שנתית יש לתת לעובדים חופשה בפועל של שבוע ימים רצוף לפחות ?

משרד התמ"ת התחיל לאכוף את החוק ולהטיל קנסות על המעביד בגובה של 5,000 ₪ על כל עובד.

 

  1. חופשה שנתית תינתן בחודש האחרון של שנת העבודה שבעדה היא ניתנת או במשך שנת העבודה שלאחריה (כלומר בשנת 2013 אפשר לקחת חופשה בדצמבר עבור החופשה שנצברה ב 2013 ובנוסף ניתן לקחת במהלך שנת 2013 רק עבור החופשה שנצברה ב 2012)
  2. עובד יכול לקחת רק יום חופשה אחד מהחופשה השנתית שלו ועוד יום בערב חג, כלומר רק 2 ימים במהלך השנה , היתר צריך להיות לפחות שבוע רצוף
  3. אי אפשר לצבור חופשה אלא אם 2 הצדדים מסכימים ואחרי שהוא לקח לפחות 7 ימים אפשר לצבור את היתר וחייב לפרוע אותם בשנתיים שאחרי כן !!!

לאור זאת כדאי לנהוג בהתאם לרשום מטה:

    1. מי שיקח יותר מיום חופשה אחד במהלך השנה, הדבר יחשב כהיעדרות ולא כניצול יום חופש
    2. מי שלוקח חופשה, חייב לקחת לפחות שבוע ימים במהלך השנה, כמובן תוך תיאום מראש.
    3.  יש לנהל יומן חופשה 

להלן החלק הרלוונטי מהחוק

6                     (א) החופשה תינתן בחודש האחרון של שנת-העבודה שבעדה היא ניתנת, או  

                              במשך שנת-העבודה שלאחריה.

(ב) על אף הוראות סעיף קטן (א), רשאי עובד לקחת יום אחד מן החופשה

      במהלך שנת העבודה שבעדה היא ניתנת במועד שיבחר ויום אחד נוסף

      באחד מהימים המנויים בתוספת, ואולם אין ברשימת הימים כאמור

      כדי לפגוע בהוראות סעיף 5, ובלבד שהודיע על כך למעבידו 30 ימים מראש לפחות.

(ג) שר התעשייה המסחר והתעסוקה רשאי, בצו, להוסיף על רשימת הימים המנויים

      בתוספת.

7.                    (א) אין החופשה ניתנת לצבירה; ואולם רשאי העובד בהסכמת המעביד, לקחת רק שבעה

                              ימי-חופשה לפחות ולצרף את היתרה לחופשה שתינתן בשתי שנות-העבודה הבאות.

(ב) שר העבודה רשאי, בתקנות, לאסור צבירת-חופשה אם, לדעתו, בריאות העובד או

      הנסיבות בהן העבודה נעשית מחייבים כי כל החופשה תינתן לעובד מדי שנה בשנה.

 

8.                                          החופשה תהיה רצופה, אלא שבהסכמת העובד והמעביד ובאישור ועד העובדים במקום,          

                              אם ישנו, אפשר לחלקה, ובלבד, שפרק אחד ממנה יהיה לפחות שבעה ימים.

 

9.                     (א) תאריך תחילת החופשה ייקבע לפחות ארבעה-עשר יום מראש, ומשנקבע התאריך,

                               ירשום אותו המעביד בפנקס המתנהל על פי סעיף 26, אם הוא חייב לנהל פנקס כזה.

(ב) סעיף זה אינו חל על חלקי-חופשה של פחות משבעה ימים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.