סניף רעננה טלפון: 09-7722553, סניף רמת גן טלפון: 03-7521731
סניף רעננה טלפון: 09-7722553, סניף רמת גן טלפון: 03-7521731

רשות האוכלוסין

-

זכויות עובדים זרים

במסמך זה מוצגות חלק מזכויות וחובות העבודה והשהייה הבסיסיות של עובדים זרים בישראל.

סיכום זה נועד למטרת ידיעה כללית בלבד, ואינו מהווה תחליף לנוסח החוק,התקנות, הנהלים, ההיתרים, הרישיונות ו/או צווי ההרחבה הרלוונטיים שהם המחייבים.

התנאים והחובות הקשורים לאשרה ולרישיון הישיבה בישראל אשר מתוארים בזכותון זה הם התנאים אשר חלים בדרך כלל על עובדים זרים. יחד עם זאת, תנאים או חובות שונים מאלו המוזכרים בזכותון זה עשויים לחול לגבי עובדים זרים בענפים מסוימים או בנסיבות מיוחדות, ובמקרים אלו, התנאים המחמירים יחולו במקום התנאים המוזכרים בזכותון זה.

תנאי העבודה המפורטים בזכותון זה הם תנאי מינימום – אם המעסיק והעובד הסכימו על תנאי עבודה טובים יותר בעניין מסוים, או אם תנאים טובים יותר מוענקים לעובד מכח הסכם קיבוצי או צווי הרחבה אשר חלים על מקום העבודה של העובד,אזי יחולו על העובד התנאים הטובים יותר במקום התנאים המפורטים במסמך זה.

ככלל, עובד זר בישראל זכאי לאותם תנאי עבודה להם זכאי עובד ישראלי – בנוסף על זכויות בסיסיות אלה, מעסיקים חייבים לספק לעובדיהם הזרים הסכם עבודה בכתב, ביטוח בריאות פרטי ומגורים הולמים.

הסכומים אשר נקובים בזכותון זה מתעדכנים מעת לעת. זכותון זה משקף את המצב החוקי במדינת ישראל נכון ל 1.1.12 .

לנוחות הקורא זכותון זה נכתב בלשון זכר, אולם כל המידע אשר מופיע בזכותון זה חל באופן שווה על גברים ועל נשים. השימוש במילים “עובד” ו”מועסק” הוא שווה ערך.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.