סניף רעננה טלפון: 09-7722553, סניף רמת גן טלפון: 03-7521731
סניף רעננה טלפון: 09-7722553, סניף רמת גן טלפון: 03-7521731

ועדת הכספים אישרה את מיסוי חברות ארנק וטיפול ביתרות חובה של בעלי חברות

-
חברת ארנק

ועדת הכספים אישרה את מיסוי חברות ארנק ובעלי מניות

ועדת הכספים אישרה את מיסוי חברות הארנק והוציאה את ההודעה הבאה:

     הסוף לעוד פרצת מס – ועדת הכספים אישרה פה-אחד את החוק העוסק במיסוי 'חברות ארנק' במסגרת חוק ההסדרים ל- 2017-2018. עפ"י הצעת החוק, ימוסו רווחים של חברה שיש לה בעל שליטה יחיד או בעלי שליטה מועטים שהכנסותיה מופקים מעבודתו או פעילותו של יחיד או קבוצת מעטים ורואים בהכנסתה כאילו היתה הכנסת יחיד מיגיעה אישית. כמו-כן, ימוסו נכסים, בין נדל"ן, בין יצירות אומנות, כלי טיס, כלי שיט וכד', של אותה חברה. יו"ר ועדת הכספים, ח"כ משה גפני (יהדות התורה) אמר ש"מדובר בחוק חשוב שיסייע למדינה להתמודד טוב יותר ובאפקטיביות עם תופעות פסולות של תכנוני מס והתחמקות מתשלום מלוא החבות במס". החוק כולל שלושה עניינים מרכזיים שתכליתם למנוע ניצול לרעה של שיטת המיסוי של חברות.  

 

     עפ"י נוסח החוק שאושר לאחר שעות רבות של דיונים בוועדה ומו"מ שקיימו נציגי רשות המיסים עם נציגי הלשכות המקצועיות, לשכת רואי החשבון, לשכת יועצי המס, לשכת עורכי הדין, איגוד מנהלי הכספים ואחרים, נקבעו הכללים למיסוי חברות בבעלות יחידים, עפ"י רוב אדם אחד, שנותנים את שירותיהם באמצעות אותן חברות, כעובדי החברות ושבחרו להיות מועסקים באופן זה מתוך בחירה במשטר מס מקל יותר. במקרים רבים מדובר בחברות שדוחות חלוקת דיבידנדים על-מנת לדחות תשלומי מס.

 

     עוד עפ"י החוק, יכולה רשות המיסים לכפות על בעל מניות יחיד או בעלי מניות יחידים בחברת ארנק, לחלק דיבידנדים ולראות בכך אירוע מס. כפיית חלוקת הרווחים תעשה בהחלטת מנהל רשות המיסים, תוך התייחסות עם ועדה ציבורית שאמורה לקום בעקבות אישור החוק. כמו-כן, על-מנת שלא לפגוע באופן קשה בפעילות עסקית של חברות ולאפשר לעסקים לצמוח, הוחלק בתום דיונים ממושכים, כי לא יכפו חלוקת דיבידנדים אם הסכום הכולל שלהם אינו עולה על 5 מיליון ₪.

 

     כמו-כן, הוחלט שחברות ארנק, היינו חברות שהוקמו ע"י נושאי משרה בכירים בחברות או תאגידים, מנכ"לים, דירקטורים, חשבים, מנהלי כספים וכד', שהם שכירים בחברות בהן הם בעלי המניות הבלעדיים או העיקריים, ישלמו מיסים ככל השכירים במשק ולא מס חברות בלבד שהוא נמוך משמעותית מהמס השולי שמלשמים שכירים בכירים.

 

     יו"ר ועדת הכספים, ח"כ גפני, סיכם את הדיונים בחוק ואמר, כי "אישור החוק ומיסוי חברות הארנק יש בו אמירה חשובה של ועדת הכספים, לפיה יש לסגור פרצות מס ולמנוע ככל האפשר, ניצול לרעה של דיני המס הקיימים. ועדת הכספים שמה לנגד עיניה את המטרה לאפשר מחד, את פעילותם וצמיחתם של עסקים וחברות במשק, ומאידך להבטיח תשלומי מס כראוי".

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.