סניף רעננה טלפון: 09-7722553, סניף רמת גן טלפון: 03-7521731
סניף רעננה טלפון: 09-7722553, סניף רמת גן טלפון: 03-7521731

רשות המיסים פרסמה חוזר בדבר עמדות החייבות בדיווח כיוון שהם בניגוד להחלטת הרשות

-
עמדות החייבות בדיווח

עמדות החייבות בדיווח

רשות המיסים הוציאה חוזר 

הדיווח הנדרש בחוק הוא בגין עמדה הנכללת בדוח השנתי למס הכנסה, העומדת בניגוד לעמדה שפרסמה רשות המסים, עד תום שנת המס שלגביה מוגש הדוח, אשר יתרון המס הנובע ממנה עולה על 5 מיליון שקלים חדשים באותה שנת מס או על 10 מיליון שקלים חדשים במהלך ארבע שנות מס לכל היותר. הדיווח על נקיטת עמדה במסים עקיפים (מע"מ, מכס) יחול על עמדה שיתרון המס הנובע ממנה עולה על 2 מיליון ₪ בשנה או 5 מיליון ₪ במהלך ארבע שנים.

בין יתר העמדות שפורסמו בתחום פקודת מס הכנסה: זקיפת שווי שימוש ברכב תבוצע על פי החישוב הקבוע בתקנות ולא תתאפשר זקיפה בסכום שונה מהאמור בהן; ייחוס ההוצאות במפעל מאושר/מוטב/מועדף יעשה הן להכנסה החייבת במס מלא או מופחת והן להכנסה הפטורה מכוח חוק עידוד; על משלם תושב ישראל לתושב חוץ באמצעות סניף מחוץ לישראל ו/או חשבון בנק מחוץ לישראל חלות כל הוראות הפקודה ותקנותיה לעניין חובת ניכוי מס במקור, במקרים בהם נעשה בחו"ל קיזוז הפסד לאחור בשנת המס בה זכאי הנישום להחזר, יש להגיש בישראל דו"ח מתקן בגין השנה בה נדרש זיכוי בגין המס בטרם ההחזר.

ברשימת העמדות בתחום חוק מע"מ מופיעים, בין היתר, התנאים בהם חברת החזקות זכאית לנכות מס תשומות; התייחסות ליבוא שירותים מחו"ל לפיה שירות ייחשב כמיובא לישראל אם הוא נצרך בפועל בישראל, נועד לצריכה בישראל, או אם הוא ניתן בקשר לנכס המצוי בישראל; אי תחולת הפטור ממע"מ במכירה של נכס כאשר בפועל נוכה מס תשומות בשל רכישה או ייבוא של נכס; איסור ניכוי מס תשומות ברכישת דירת מגורים ע"י חברה והשכרתה למגורים לרבות לאורגן בחברה הרוכשת.

ברשימת העמדות מתחום פקודת המכס ניתן לציין את העמדה לפיה הוצאות פרסום שהוצאו על ידי הקונה, והמוכר שיפה את הקונה בגין הוצאות אלה או חלקם, אם בדרך של מתן הנחה על הטובין המיובאים ואם בכל דרך אחרת, לא יופחתו מערך העסקה של הטובין המיובאים.

על פי הוראות חוק מע"מ והוראות פקודת המכס, על העוסק / יבואן לדווח על נקיטת עמדה שונה מהעמדות שפורסמו על ידי הרשות תוך 60 יום מתום שנת המס, כלומר, בגין עמדות כאמור שננקטו בשנת המס 2016, יוגש דיווח עד ליום 01/03/2017. על מנת לאפשר לעוסקים / יבואנים להיערך לדיווח כאמור, ולאור העובדה כי מדובר בדיווח ראשון מסוגו (עמדות חייבות בדיווח פורסמו לראשונה בחודש דצמבר 2016), הוחלט לאפשר דחיית הגשת דיווח כאמור עד ליום 01/07/2017 או למועד הגשת הדוח השנתי לשנת המס 2016 למס הכנסה, לפי המוקדם מביניהם.

לכניסה לרשימת העמדות החייבות בדיווח לחץ כאן

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.