מס שבח

וורסל את וורסל רואי חשבון

וורסל את וורסל
רואי חשבון

רואי חשבון ברמת גן וברעננה

רוצים לקבל ייעוץ ראשוני ללא התחייבות?
מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.

מס שבח הינו מס אשר מוטל על שבח (רווח) של מוכר זכות במקרקעין או זכות באיגוד מקרקעין, למעשה מדובר במס רווח הון ייחוד אשר חל רק על מקרקעין בישראל.
מס שבח מוטל על השבח שהוא הרווח הנובע מעסקת הנדל"ן.

חישוב השבח הוא מלאכה מורכבת וכדי לחשב אותו יש להתחשב בפרמטרים רבים: תאריך המכירה והקניה, חישוב יתרת שווי הרכישה הנכונה בהתאם להוצאות שניתן לנכות לפי הכללים, סוג הנכס הנמכר ועוד..

חישוב לא נכון של שומת מס השבח עלול להביא לתשלום מס ביתר בעשרות אלפי שקלים.

לרוב חישוב מס השבח נעשה על ידי עורכי הדין שעורכים את עסקאות הנדל"ן ואף מדווחים עליהם. ישנם עורכי דין שעוסקים בתחום ומבינים בהחלט בתחום המשפטי אבל בתחום המיסוי פחות מבינים ולכן קורה שישנם טעויות בחישוב המס.

לאורך השנים חוק מיסוי מקרקעין תוקן כמה פעמים, שיעורי מס השתנו, ישנם הקלות שניתנו לתקופות מסוימות ולסוגי מקרקעין מסוימים. ישנם פטורים שניתנו במקרים מסוימים. לכן כדי לשלם מס נכון ומיטבי צריך הכרות מעמיקה עם החוק.

בנוסף גם לאחר ששומת מס השבח נערכה כראוי יש לראות את מס השבח ששולם למשרדי מיסוי מקרקעין כמקדמה על חשבון מס הכנסה, שם מתקיים החישוב הסופי. במס הכנסה יש זכאויות נוספות אותן ניתן לנצל – פיצול השבח, פריסה של השבח, ניצול של מדרגות מס נמוכים, נקודות זיכוי שלא נוצלו משנים קודמות, קיזוז כנגד הפסדים עסקיים או הפסדי הון וכד'. לכן גם אם שומת מס השבח נעשתה בצורה מיטבית לגבי חישוב המס יתכן מאוד שחלק מהכסף ששולם מגיע לכם בחזרה.

בשל המורכבות הרבה הכרוכה ב- מיסוי מקרקעין מומלץ להתייעץ במומחה להחזר מס שבח.
משרדנו מתמחה בתחום והצלחנו להחזיר מאות אלפי שקלים חזרה ללקוחותינו.

בוא אלינו ונבדוק אם מגיע לך החזר.

תחומי פעילות נוספים של וורסל את וורסל רואי חשבון

Scroll to Top

לייעוץ מיידי השאירו פרטים